Ok guys let's do this ... czyli o tym, co na stronie się dzieje

Ok guys let's do this ... czyli o tym, co na stronie się dzieje

10.01.2017 Aktualności

Te słowa Leeroy Jenkins'a doskonale wpisuję się w charakter strony. Zadanie jest karkołomne. Ogrom pracy czeka nas twórców. Zakładam, jeśli znalazłeś się na tej stronie to i Ciebie użytkowniku. Przed Tobą czas uczenia się królowej nauk. A może jesteś rodzicem, który pomaga w lekcjach swojemu dziecku. Narzędzia tu dostępne powinny Tobie pomóc w szybkiej asymilacji wiedzy, lub jej przypomnienia. A także weryfikacji poprawności  odrobienia lekcji.

Wraz z nowym rokiem wprowadzono nową funkcjonalność serwisu - zaokrąglenie od 0. do 9. miejsca po przecinku. Obecnie prowadzone są prace z integracją wcześniej przygotowanych kalkulatorów z nową funkcją. Dla większości z nich dostępna jest ona w opcji ustawień wyników kalkulacji. W pierwszej kolejności zintegrowana jest/będzie w Twierdzeniu Pitagorasa, Twierdzeniu Sinusów i Tablicach Trygonometrycznych. W okresie do końca lutego 2017 mogą wystąpić niezgodności na ostatnich miejscach po przecinku. Obecnie weryfikujemy poprawność wprowadzenia funkcji.


Aktualizacja (01.02.2017):

Zaokrąglenie poprawnie działa we wszystkich tablicach trygonometrycznych i logarytmicznych, oraz w Zadaniu 1 z Twierdzenia Pitagorasa.


W niedalekiej przyszłości aktywowany zostanie przycisk udostępnienia wyniku oraz treści zadania.

Z końcem roku wprowadzono klawisze szybkiego poruszania się po stronie wyniku, oraz zmodyfikowano menu w celu dodawania nowych funkcjonalności w obecnie działających kalkulatorach, jak i w tych obecnie testowanych i w niedługim czasie planowanych do wdrożenia. Usprawniono moduł błędów wprowadzonych danych. Przyglądamy się obecnie warunkom początkowym zadań, aby maksymalnie ograniczyć błędne wprowadzanie danych. W fazie testów wykazano kilka nieścisłości, które w znacznej części zostały poprawione. Jesteśmy świadomi jeszcze kilku błędów, które sukcesywnie usuwamy. Licząc na to, że stworzymy narzędzia, które krok po kroku przeprowadzą Was po analityce rozwiązania.

W ramach rozwoju menu wyniku jeszcze w styczniu tego roku zostanie uruchomiony moduł zgłaszania błędów/rozbieżności przez użytkowników (dolne menu wyniku.

Liczymy na Waszą współpracę. Myśląc Was myślę o uczniach, rodzicach i nauczycielach. To w Waszych grupach widzę główny odbiorców treści. Zachęcam do współpracy przy rozwoju portalu.

 

Pozdrawiam

Administrator