Tłumaczenia słowacki

(artykuł sponsorowany)

Jeden z naszych południowych sąsiadów – Słowacja – do 1993 roku wchodziła w skład Czechosłowacji. Dziś członek NATO, ONZ i Unii Europejskiej, ze stolicą w Bratysławie. Kraj chętnie odwiedzany przez miłośników gór – dokładniej tatr, które według opinii wielu ładniejszą stronę mają właśnie po stronie naszych sąsiadów. Częstym kierunkiem podróży turystów również jest tzw. Ścieżka Koronami Drzew.

W języku słowackim, który należy do zachodniosłowiańskiej grupy językowej mówi ponad 6 mln osób – głównie Słowacy oraz Serbowie w należącej do Serbii Wojwodinie, gdzie jest również językiem urzędowym. Ciekawostką jest, że w Polsce istnieje możliwość zdawania matury z tego języka.

Nawet z najlepszym sąsiadem trzeba umieć się dogadywać, – dlatego gdy nie znamy w odpowiednim stopniu języka należy skorzystać z profesjonalistów Lingua Lab, którzy pomogą nam w rozmowie czy interesach.

Jeśli chodzi o tłumaczenia słowacki język jest fonetycznie podobny do czeskiego, może odrobinę do polskiego – jednak pomimo wszelkich podobieństw trzeba pamiętać, że tłumaczenie języka to nie same słowa. W pełne tłumaczenie wchodzi również aspekt kulturowy, regionalny – jedno słowo rozumiane tak w danym regionie, w innym może być uważane za coś innego.

Oto nasza oferta – :

  • Przekłady naukowe z zakresu nauk ścisłych, medyczne, farmaceutyczne, biotechnologiczne, chemiczne,
  • Techniczne: technika i technologia, motoryzacyjne oraz z szeroko rozumianego przemysłu,
  • Nauki humanistyczne, tłumaczenia marketingowe, PRowe, tłumaczenia książek, artykułów,
  • Informatyczne, multimedia, gry komputerowe, oprogramowanie, platformy i szkolenia
    e-learningowe, przekłady dokumentacji i stron internetowych (www), lokalizacja oprogramowania, gier komputerowych, stron internetowych,
  • Ustne tłumaczenia językowe – symultaniczne i konsekutywne wraz z obsługą techniczną.

Już teraz wyślij do nas tekst do bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny, a my bazując na wiedzy i doświadczeniu przełożymy dla Ciebie nawet najbardziej skomplikowany tekst z języka słowackiego lub na słowacki! Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, mając na uwadze dobro i zadowolenie klienta. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

39 − = 37