Terminy i ...

Jak przypomina profil CKE na Twitter'ze 7 lutego mija termin składania deklaracji
"Deklaracja dla: (1) ucznia szkoły ponadgimnazjalnej lub artystycznej, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2018/2019 i w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego; (2) absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej lub artystycznej, który ukończył szkołę w latach szkolnych 2015/2016 – 2017/2018; (3) absolwenta liceum ogólnokształcącego, który ukończył szkołę w roku szkolnym 2014/2015." i kilku podobnych zależnie od twojej sytuacji maturzysto.

Wszystko byłoby OK, ale ... . Druki umieszczone są na stronach OKE, a tu już jak widać: "wolna amerykanka". Na niektórych stronach dokopanie się do wzoru deklaracji nie jest łatwe. Nie mówię, że nie jest niemożliwe, ale w niektórych wypadkach maksymalnie utrudnione.

Drogie CKE, przy założeniu unifikacji deklaracji (tutaj nie potwierdzę, ponieważ nie starczyło mi sił, aby badać kropka w kropkę treści deklaracji z poszczególnych OKE) może warto by pomyśleć, aby ten druk zamiast zrzucać na OKE - publikować u siebie. Łatwiej by Wam było umieścić i zarządzać jednym linkiem (nawet z perspektywy Waszych mediów społecznościowych).

Gdańsk, Jaworzno sobie poradziło.

(źródło: OKE Gdańsk 2019)

(źródło: OKE Jaworzno 2019)

W Krakowie też da się znaleźć.

(źródło: OKE Kraków 2019)

Ale Poznań, Warszawa i Wrocław ... uff. Tam trzeba mieć cierpliwość. Dokopanie się wymaga przynajmniej trzech kroków i odrobiny spostrzegawczości.

(źródło: OKE Poznań 2019)

(źródło: OKE Warszawa 2019)

(źródło: OKE Wrocław 2019)

Warszawa poleciała totalnie po bandzie. Brak wyszukiwarki. Deklaracje ukryte pod bardzo szeroką definicją: procedury egzaminów > egzamin maturalny. Na stronie z aktualnościami przekopanie się przez oferty pracy też nie należy do najlepiej spędzonych minut. Chyba że szukacie pracy w tym sektorze :).

Termin składania tych deklaracji upływa jutro (07.02.2019). Jeśli jeszcze nie złożyliście, to już jest ostatni dzwonek. Szukajcie w swoich OKE 🙂

Oceń tą treść

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1