Oblicz'a matematyki

Wakacje w pełni w momencie startu serwisu. Niektórzy z Was jeszcze nie myślą o powrocie do szkoły, ale Ja już myślę jak przygotować Wam narzędzia wspomagające naukę matematyki.

Ważne

Aplikacje korzystają z danych podawanych przez użytkownika. Strona ze względu na zaawansowane struktury prezentacji matematycznych najlepiej działa pod Firefox lub Chrome z dodatkiem FMath 'HTML + MathML' Solution z Chrome Store. Drogi użytkowniku pamiętaj o tym w momencie korzystania z kalkulatorów umieszczonych na stronie. Spowodowane jest to pewnymi ograniczeniami ze strony przeglądarek internetowych podczas prezentacji równań matematycznych. Z czasem te ograniczenia powinny zostać usunięte. Na chwilę obecną priorytetem portalu jest przygotowanie maksymalnej ilości działających kalkulatorów. Realizowane jest to przy minimalnym nakładzie siły i środków. Za ograniczenia przepraszam. Ze względu na obszerność tematyki, złożoność programistyczną tematu i chroniczny brak czasu związany z innymi moimi zawodowymi działaniami staram się w jak najkrótszym czasie udostępnić jak najwięcej treści, o którą pytają użytkownicy, Komunikaty o niezbędnych przeglądarkach i dodatkach są obecnie wyświetlane w większości kalkulatorów. Jeżeli Tobie drogi użytkowniku zależy na wysokiej jakości treści zachęcam do korzystania z sugerowanych aplikacji.

Po testach na Chrome z Android Play chciałbym z nieukrywaną radością poinformować, że aplikacje webowe z oblicz.com.pl właściwie prezentują się na przeglądarce Chrome dla Android.

O Autorze

Określam się jako informatyk praktyk. W swoim dorobku posiadam liczne produkty informatyczne dla firm i korporacji. Po za tym uczestnik kilku olimpiad i konkursów matematycznych i chemicznych (stare dobre czasy 90-te). Obecnie zajmuję się informatyką finansową. Posiadam kilkuletnie praktyczne doświadczenie w zakresie przygotowania aplikacji, dokumentacji i analiz dla przedsiębiorstw. Umysł ścisły nieradzący sobie w świecie humanistycznym (stąd pewnie nie najlepszej jakości teksty na stronie 😛 ). No cóż, nie można być we wszystkim dobrym.

Dlaczego blog? - nowoczesna forma przekazu, dobrze trafiająca do młodego odbiorcy.

Dlaczego WordPress? - szybkość przygotowania kolejnych publikacji. Jadnak poza silnikiem WordPress'a kalkulatory są autorskie. Jeżeli ktoś z Was chce wykorzystać te elementy na własnych stronach. publikacjach i projektach proszę Was o kontakt, Jestem otwarty na współpracę, jednak nieautoryzowane użycie kalkulatorów może grozić poważnymi konsekwencjami.

Czemu ma służyć projekt? - w skrócie w wspomaganiu nauki matematyki. Nie ma być substytutem. Przez te kilka artykułów (kolekcja rozszerza się z miesiąca na miesiąc) chciałbym przekonać Was, że nauka matematyki ani nie jest straszna, ani nie jest trudna. Czy się uda? Czas pokaże. Podczas mojego skromnego doświadczenia w zakresie korepetycji udało mi się do tego kilku ludzi przekonać. Czy się to uda na masową skalę? Nie wiem. jeśli tak to czekam na nagrodę od MEN'u :).

Życzę Ci, drogi Użytkowniku, aby nauka wraz z moimi narzędziami była łatwa, lekka, przyjemna, a przede wszystkim efektywna.

Co nowego

Zadanie nr 1 w dziale funkcja kwadratowa

Zadanie nr 1 w dziale funkcja liniowa

Oceń tą treść