Jak stać się fizjoterapeutą i czy to się opłaca?

Fizjoterapia według wilkipedii jest "pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z zakresu stosowania fizjoterapii są fizjoterapeuci." Sprawdźmy zatem jakie kroki trzeba poczynić aby stać się jednym z nich.


Krok 1

Czy zdarzają się studenci, którzy już po pierwszym roku fizjoterapii wiedzą, że to właśnie ich cel życiowy? Zdarzają się, ale jest ich niewielu. Znaczna większość nie wie czy chce pracować w fizjoterapii nawet po piątym roku. Zazwyczaj dwa pierwsze lata dają obraz czy jest to coś dla Ciebie czy nie. Oprócz teorii musisz się jeszcze skupić na dobrych praktykach. Zacznij uczyć się od najlepszych terapeutów.

Krok 2

Wybierając uczelnie zwróć uwagę czy możesz wybrać miejsce odbywania praktyk. Niektóre uczelnie z góry określają miejsce ich odbywania a może okazać się, że bardziej interesująca dla Ciebie jest ortopedia czy neurologia.
Po obronie licencjata ważne jest abyś przystąpił od razu do szkoleń, gdyż jeśli tego nie zrobisz będziesz odkładał to w nieskończoność a czas i nauka jest niezwykle cenna w tym zawodzie.

Krok 3. Udało Ci się skończyć studia i co dalej?

Po 3 roku studiów z pewnością będziesz już miał jeden lub dwa większe szkolenia za sobą. Uda Ci się również odbyć parę darmowych praktyk w ciekawych miejscach. Zdarza się, że jeśli naprawdę polubiłeś miejsce praktyk i personel Cię zapamiętał to może się okazać, że w przyszłości gdy będą potrzebować nowej osoby zgłoszą się do właśnie do Ciebie.
Cały czas myśl i żyj fizjoterapią. Ucz się, praktykuj i nabywaj doświadczenia

Jak wyglądają przeciętne zarobki fizjoterapeuty?

Jeśli chodzi o najniższą krajową z kontraktem na NFZ to jest to kwota ok 2000-2500 zł netto. Jeśli pracujesz dla kliniki, częściowo dla NFZ i trochę dla komercyjnych pacjentów to stawka może wzrosnąć i wahać od 3000 nawet do 5000 zł.
Jeśli naprawdę solidnie przykładałeś się na studiach i świetnie pracowało Ci się w wybranej klinice i masz już nawet swój stały grafik i regularnych pacjentów to w dobrej klinice dzięki Twojej ciężkiej pracy zarobić możesz nawet więcej niż 5000 zł.
Dlatego przy dobrych chęciach, pilnej nauce i częstym odbywaniu praktyk może się okazać, że fizjoterapia to właśnie to co chcesz robić. Masz szanse nie tylko rozwijać siebie ale pomagasz ludziom, którzy chętnie skorzystają z Twoich porad no i co najważniejsze pomagasz w ich zdrowiu .

Artykuł został przygotowany przez redakcję portalu CRSE - organizatora kursów dla fizjoterapeutów.

Jak stać się fizjoterapeutą i czy to się opłaca?
5 (100%) 1 głos[ów]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1