Egzamin ósmoklasisty 2020 mat.- z. 17

Zadanie 17 (0-2)

Zmieszano 40 dag rodzynek w cenie 12 zł za kilogram oraz 60 dag pestek dyni w cenie 17 zł za kilogram. Ile kosztuje 1 kilogram tej mieszanki? Zapisz obliczenia.

Źródło CKE - Próbny arkusz egzaminacyjny 2020



Analiza:

Zauważ, że twórcy zadania ułatwili nam znacznie, ponieważ 40 dag rodzynek i 60 dag pestek z dyni daje nam równy kilogram. Wystarczy, że policzymy ile zapłacono za poszczególne składniki i sumujemy to. Zamieńmy masy na kilogramy: 0,4 kg rodzynek i 0,6 kg pestek z dyni. Za rodzynki zapłacono

0,4\cdot 12=4,8 PLN

Za pestki:

0,6\cdot 17= 10,2 PLN

Zsumujmy:

4,8+10,2=15 PLN

Odpowiedź:

Mieszanka kosztuje 15 PLN.

Egzaminy ósmoklasisty

Przykładowy egzamin ósmoklasisty 2018/2019

Zadanie z odpowiedzią - bez analizy


Zadanie z analizą i odpowiedzią

Nowa era

Zdaj bez obaw! Wszystko co powinieneś wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny sprawdzian wiedzy, który weryfikuje znajomość zagadnień z poprzednich lat nauki. Wiąże się on ze stresem, godzinami powtórzeń materiału, czasem z koniecznością pomocy korepetytorów i nauczycieli. Co powinieneś wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty, by zdać go bez obaw?

Czytaj dalej

Próbny egzamin ósmoklasisty grudzień 2018

Zadanie z odpowiedzią - bez analizy


Zadanie z analizą i odpowiedzią

Dołącz do grupy na FB

W prezencie od Mikołaja uruchamiamy grupę :). Chcesz mieć wpływ na to co i kiedy pojawia się na obliczu matematyki? Dołącz do grupy zamkniętej, Szczegóły na grupie
Wystartowaliśmy 26.12.2018.

Próbny egzamin ósmoklasisty kwiecień 2020

2020

Zadania z egzaminu próbnego ósmoklasisty z kwietnia 2020.





Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

× 9 = 36